Μπουρσασπόρ-Φενέρμπαχτσε 84-73: Γκέλα πριν την double gameweek και Ολυμπιακό

Η Μπουρσασπόρ ανάγκασε την Φενέρμπαχτσε στην πρώτη της φετινή ήττα με 84-73, με τους κίτρινους να πέφτουν στο 4-1, ενώ οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στο 2-3.

Οι δύο ομάδες είχαν τα καλά τους κομμάτια στα πρώτα λεπτά, με την Μπουρσασπόρ να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-21). Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 21-15, διεύρυναν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-36).

Αν και η Φενέρμπαχτσε πέρασε μπροστά μια φορά (50-49) στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρος, η Μπουρσασπόρ είχε τον πρώτο λόγο και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (62-52). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Φενέρμπαχτσε με 84-73, η οποία έχει την επόμενη εβδομάδα double gameweek στην EuroLeague και θα αντιμετωπίσει και τον Ολυμπιακό.

Από την Μπουρσασπόρ διακρίθηκαν οι Φρίμαν και Άντριους με 21 και 20 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Φενέρμπαχτσε ο Ντε Κολό με 20 πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-21, 44-36, 62-52, 84-73