Μπαρτσελόνα-Ζενίτ 84-58: Ο Μίροτιτς υπέγραψε το 5/5

Η Μπαρτσελόνα ήταν καταιγιστική κυρίως στην δεύτερη και στην τρίτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Ζενίτ με 84-58, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 5-0, ενώ η ομάδα από την Αγία Πετρούπολη έπεσε στο 3-2.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, με την Μπαρτσελόνα να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-19). Οι μπλαουγκράνα πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 24-8, προηγήθηκαν με 17 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-27).

Η Καταλανική ομάδα συνέχισε δυναμικά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 22-14, διεύρυνε την διαφορά της και προηγήθηκε με 25 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-41). Η Μπαρτσελόνα διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Ζενίτ με 84-58.

Από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκε ο Μίροτιτς με 20 πόντους, ενώ οι Ντέιβις και Σανλί με έντεκα πόντους έκαστος. Από την Ζενίτ ξεχώρισαν οι Μπάρον, Κουλάγκιν, Λόιντ και Πονίτσκα, οι οποίοι σκόραραν από οχτώ πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 20-19, 44-27, 66-41, 84-58