Εφές-ΤΣΣΚΑ 96-100: Σενγκέλια και Κλάιμπερν έδειξαν τον δρόμο για την εκτός έδρας νίκη

Παρά την αντεπίθεση της Εφές, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας υπό τις οδηγίες του κόουτς Δημήτρη Ιτούδη, διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας με 100-96 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 1-1, με την Τουρκική ομάδα να πέφτει στο 0-2.

Αν και η ΤΣΣΚΑ είχε τον πρώτο λόγο στο σκορ στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, η Εφές ισοφάρισε (15-15, 6'), αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-21). Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δεκάλέπτου, με την Ρωσική ομάδα να προηγείται στο μεγαλύτερο μέρος. Αν και η Εφές ισοφάρισε (44-44, 18'), η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξανά πήρε το προβάδισμα και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-46).

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, παρά την πίεση της Εφές και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (79-68). Αν και η Τουρκική ομάδα συνέχισε να πιέζει και μείωσε στους δύο πόντους σε τρεις περιπτώσεις (98-96, 38'), η ΤΣΣΚΑ Μόσχας υπό τις οδηγίες του κόουτς Δημήτρη Ιτούδη, διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας την Εφές με 100-96

Από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας διακρίθηκαν οι Σενγκέλια και Κλάιμπερν με 23 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Εφές ξεχώρισαν οι Μίτσιτς και Μόερμαν με 32 και 14 πόντους.