Χάμπουργκ Τάουερς-Μονακό 82-95: Έριξε «22αρα» στο ντεμπούτο του ο Μάικ Τζέιμς

Ο Μάικ Τζέιμς έκανε ένα εντυπωσιακό ντεμπούτο με την φανέλα της Μονακό, αφού με τους 22 πόντους που σκόραρε την οδήγησε στην φιλική νίκησε επί  των Χάμπουργκ Τάουερς (95-82).

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με τους Χάμπουργκ Τάουερς να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-24). Οι δύο σύλλογοι έμειναν κοντά στο σκορ και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ομάδα του Πριγκιπάτου να προηγείται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (50-49).

Οι Μονεγάσκοι ξέφυγαν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και ήταν πιο αποτελεσματικοί και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-61). Αν και οι Χάμπουργκ Τάουερς πίεσαν για να μειώσουν στην τέταρτη περίοδο, η Μονακό διαχειρίστηκε πιο αποτελεσματικά την κατάσταση και νίκησε στην φιλική αναμέτρηση με 95-82.

Από την Μονακό ξεχώρισε ο Μάικ Τζέιμς με 22 πόντους.

Δεκάλεπτα: 27-24, 49-50, 61-72, 82-95