Φενέρμπαχτσε-Ούνικς 81-79: Τα...χρειάστηκε αλλά ο Ντε Κολό έδειξε τον δρόμο

Η Φενέρμπαχτσε πήρε...το θρίλερ κόντρα στην Ούνικς Καζάν, επικρατώντας σε φιλική αναμέτρηση στην Κωνσταντινούπολη με 81-79.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ, με την Ούνικς Καζάν να είναι μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-22). Η Ρωσική ομάδα είχε τον πρώτο λόγο στο προβάδισμα στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους Τούρκους να φέρνουν το ματς στα ίσα (39-39, 19' λεπτό), αλλά την Ούνικς Καζάν να προηγείται με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (41-39).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, με την Ρωσική ομάδα να προηγείται κατά κύριο λόγο και να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-59). Αν και η Ούνικς Καζάν είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος της τέταρτης περιόδο, η Φενέρμπαχτσε έκανε το ματς...θρίλερ στα τελευταία λεπτά και πήρε την νίκη με 81-79 στην φιλική αναμέτρηση,

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Ντε Κολό και Μπούκερ με 23 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 22-25, 39-41, 59-61, 81-79