Αρμάνι Μιλάνο-Εφές 90-62: Άνετη φιλική επικράτηση των Ιταλών

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε εύκολα την Εφές με 90-62 σε φιλικό προετοιμασίας.

Αν και οι ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά (25-22), η Αρμάνι Μιλάνο πάτησε το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-34). Οι Ιταλοί συνέχισαν να διευρύνουν το προβάδισμα τους στο δεύτερο μέρος, με την Εφές να μην βρίσκει λύσεις και την Αρμάνι Μιλάνο να νικάει με 90-62.

Από την Αρμάνι Μιλάνο ξεχώρισαν ο Σίλντς και ο Μήτουγλου με 17 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Εφές διακρίθηκαν οι Πετρούσεφ και Τουντσέρ με 11 και εννιά πόντους. Υπενθυμίζουμε ότι ο Σέιν Λάρκιν δεν αγωνίστηκε στον φιλικό αγώνα.

Δεκάλεπτα: 25-22, 47-34, 72-40, 90-62.
Αρμάνι: Γκραντ 4, Χολ 12 (2), Σιλντς 17 (3), Μήτογλου 15, Χάινς 2, Ταρζέφσκι 7, Ρίτσι, Ντάνιελς 9, Ροντρίγκεθ 5, Ντατόμε 7, Μορασκίνι 2, Μπιλίγκα 7, Αλβίτι 3 (1).
Εφές: Μπαλμπάι 4, Τουντσέρ 9, Σιμόν 2, Μοερμάν, Ντάνστον 8, Μίτσιτς 5, Μπομπουά 6, Πετρούσεφ 11, Σίνγκλετον 4, Άντερσον 2, Γκάζι 5, Σαϊμπίρ 6.