Μπαρτσελόνα-Μπάγερν 72-82: Με κορυφαίο Ρέινολντς οι Βαυαροί πήραν το διπλό

Η Μπάγερν Μονάχου "απέδρασε" από το Παλάου Μπλαουγκράνα, επικρατώντας της Μπαρτσελόνα με 82-72, με αποτέλεσμα να ανέβει στο 21-13 , ενώ η Καταλανική ομάδα έπεσε στο 24-10 και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, προηγήθηκε με εφτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-29). Χαμηλά παρέμεινε το σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι Βαυαροί προηγήθηκαν ακόμη και με δέκα πόντους (31-41, 16'), με τους μπλαουγκράνα να μειώνουν στα επόμενα τέσσερα λεπτά, αλλά τους φιλοξενούμενους να έχουν προβάδισμα με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (37-43).

Η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε ακέραιο το προβάδισμα της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, παρότι οι Καταλανοί προσπαθούσαν να προσπεράσουν. Οι Βαυαροί είχαν προβάδισμα με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (55-60). Παρότι οι μπλαουγκράνα μείωσε στους τρεις πόντους (57-60, 31'), η Μπάγερν Μονάχου διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και επικράτησε εκτός έδρας με 82-72

Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Ρέινολντς και Μπόλντγουιν με 26 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπαρτσελόνα διακρίθηκαν οι Μπολμάρο και Βέστερμαν με 12 πόντους έκαστος. Μετά από περίπου 1.5 χρόνο επέστρεψε στα παρκέ ο Πάου Γκασόλ που είχε εννιά πόντους, τέσσερα ριμπάουντ και μία ασίστ σε 13:03 λεπτά.

Περίοδοι: 22-29, 37-43, 55-60, 72-82