Χίμκι - Βιλερμπάν 87-85 : 4η φετινή νίκη για τους Ρώσους

Η Χίμκι πήρε την νίκη και ανέβασε το ρεκόρ της στο 4-27 ενώ η Βιλερμπάν έπεσε στο 12-19.

Χωρίς καμία από τις δύο ομάδες να μπορεί να πάρει κεφάλι και να ξεφύγει στο σκορ ξεκίνησε το παιχνίδι, όπως δείχνει και το  20-22 του πρώτου δεκαλέπτου . Στη δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και με ένα επιμέρους 20-9 κατάφεραν να πάρουν διαφορά και να πάνε στα αποδυτήρια στο +11 (42-31,20'). Μετά την ανάπαυλα οι Γάλλοι  προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση. Οι Ρώσοι όμως που είχαν τον Μίκι σε πολύ καλή μέρα κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα τους και να τελειώσουν το τρίτο μέρος έχοντας διαφορά 12 πόντων (62-50,30').  Η πίεση των φιλοξενούμενουν συνεχίστηκε και στην τέταρτη περίοδο που σταδιακά «ροκάνισαν» την διαφορά. Με το σκορ στο 75-72 5'' πριν την λήξη ο Χάουαρντ ευστόχησε από τα 6,75 και κράτησε τους Γάλλους ζωντανούς στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση (75-75).  Στην παράταση οι γηπεδούχοι είχαν τα ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη με  87-85.

Για τους νικητές αυτοί που ξεχώρισαν ήταν ο Σβεντ που έβαλε 32 πόντους και ο Μίκι που έβαλε 28 πόντους και μάζεψε 9 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους την διαφορά έκανε ο Γιαμπουσέλε με 24 πόντους και 10 ριμπάουντ

Τα δεκάλεπτα: 20-22, 42-31, 62-50, 75-75(κ.α), 87-85παρ