Βαλένθια - Μπάγερν 83-76: Έκανε βήμα 8αδας

Η Βαλένθια πήρε την νίκη και ανέβασε το ρεκόρ της στο 17-14 ενώ η Μπάγερν υποχώρησε στο 19-12.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι έχοντας ευστοχήσει 7 φορές από το τρίποντο στο πρώτο δεκάλεπτο. Στη 2η περίοδο συνέχισαν δυνατά φτάνοντας την διαφορά στο +13 (40-27, 15') πηγαίνοντας στο ημίχρονο από την θέση του οδηγού. Στο 3ο δεκάλεπτο οι Γερμανοί κατάφεραν να αλλάξουν το μομέντουμ του αγώνα και με ένα επιμέρους σκορ (12-30) προηγήθηκαν με +5 (58-63, 30'). Στο τελευταίο μερος του αγώνα οι παίκτες του Πορσανάου ανέβασαν και πάλι τον ρυθμό και κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη με 83-76.

Για του νικητές κορυφαίος ήταν ο Τομπέι που είχε 18 πόντους και τον ακολούθησε ο Κάλινιτς με 12 πόντους.

Για τους ηττημένους αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Λούλιτς με 20 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 26-19, 46-33, 58-63, 83-76