Ρεάλ Μαδρίτης-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 89-96: Ρωσική επέλαση στην Μαδρίτη

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας νίκησε εκτός έδρας την Ρεάλ Μαδρίτης με 96-89, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ της στο 19-10 και την τέταρτη θέση, ενώ οι μερένγχες έπεσαν στο 17-13 και την έβδομη θέση.

Η Ρωσική ομάδα μπήκε δυναμικά στα πρώτα λεπτά και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού πάρα την πίεση της Ρεάλ και κατάφερε να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-21). Οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν αποτελεσματικά το προβάδισμα τους και κατάφεραν να προηγηθούν με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (55-41).

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας είχε τα ηνία του αγώνα και ήταν μπροστά με 20 πόντους στο 32' (63-43). Παρότι η Ρεάλ Μαδρίτης μείωσε, με ένα επί μέρους σκορ 12-2, η Ρωσική ομάδα είχε προβάδισμα με εφτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου. Η ΤΣΣΚΑ Μόσας διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και την πίεση των μερένχες, με αποτέλεσμα να νικήσει εκτός έδρας την Ρεάλ Μαδρίτης με 96-89.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης ξεχώρισαν οι Τόμκινς και Κάρολ με 20 και 17 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας διακρίθηκαν οι Κλάιμπερν και Τζέιμς με 23 και 22 πόντους.

Δεκάλεπτα: 21-23, 41-55, 67-74, 89-96