Βαλένθια - Φενέρμπαχτε 66-52 : Επέστρεψαν στις νίκες

Οι Ισπανοί κέδισαν και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 15-14 ενώ η ομάδα του Κοκόσκοφ υποχώρησε στο 17-12.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται (0-5, 3’) , από εκείνη την στιγμή και μετά η Βαλένθια όμως κατάφερε να πάρει τα ηνία του παιχνιδιού και να είναι συνεχώς μπροστά στο σκορ, φτάνοντας μάλιστα την διαφορά και στο +10 (20-10, 11’). Οι «νυχτερίδες» συνέχισαν στον ίδιο τέμπο ως το τέλος του ημιχρόνου πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο +9 (37-28,20’). Στο 3ο δεκάλεπτο ο ρυθμός έμεινε χαμηλός, και οι Ισπανοί κράτησαν  το προβάδισμα που είχαν. Στο τελευταίο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να τελειώσουν το παιχνίδι και έφτασαν στην νίκη με  66-52.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Ρόσομ με 17 πόντους και τον ακολούθησε ο Τόμπει με 12 πόντους.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν οι Βέσελι με 15 πόντους και ο Ντε Κολό με 14 πόντους.

Τα δεκάλπετα: 18-10, 37-28, 45-39, 66-52