Εφές-Ερ. Αστέρας 86-72: Με οδηγό τον Λάρκιν

Η Εφές υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε τον Ερυθρό Αστέρα με 86-72, με αποτέλεσμα να ανεβάσει το ρεκόρ του στο 12-10, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 7-15.

Η Εφές πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να είναι μπροστά με 16 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-13). Αν και ο Ερυθρός Αστέρας μείωσε στους οχτώ πόντους (29-21), η Εφές διαχειρίστηκε αποτελεσματικά το προβάδισμα και ήταν μπροστά με 21 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (56-35).

Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στην Σερβική ομάδα και παρέμειναν με 22 πόντους μπροστά στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-53). Αν και οι ερυθρόλευκοι με ένα δικό του επί μέρους σκορ 20-11 στην τέταρτη περίοδο, μείωσαν, η Εφές κατάφερε να μην απειληθεί και να νικήσεθ με 86-72.

Από την Εφές ξεχώρισαν οι Λάρκιν και Μίτσιτς με 23 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Νταβίντοβατς και Ντόμπριτς με 12 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 29-13, 56-35, 75-53, 86-72