Βαλένθια-Ερ. Αστέρας 91-71: Περίπατος για τις νυχτερίδες

Η Βαλένθια υπερασπίστηκε την έδρα της και νίκησε τον Ερυθρό Αστέρα με , με αποτέλεσμα να ανεβάσει το σκορ στο 11-9, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 6-13.

Οι δύο ομάδες ήταν κόντρα στο σκορ στο 4' (9-7), με τις "νυχτερίδες" να ξεφεύγουν με ένα επί μέρους σκορ 18-9 και να προηγούνται με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-15).

Αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 17 πόντους στο 18' (47-30), ο Ερυθρός Αστέρας με ένα επί μέρους σκορ 12-2 στα τελευταία δύο λεπτά έριξε την διαφορά, αλλά και πάλι η Βαλένθια είχε προβάδισμα εφτά πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (49-42).

Στοδεύτερο μέρος, η Ισπανική ομάδα ήθελε να ξεφύγει, αλλά ο Ερυθρός Αστέρας έδινε απαντήσεις συνεχώς, με τις "νυχτερίδες" να είναι με έντεκα πόντους μπροστά στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-57).

Στην τέταρτη περίοδο, η Βαλένθια είχε τον απόλυτο έλεγχο και η διαφορά σε όλα τα επίπεδα ήταν διπλάσια. Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 21-14, νίκησαν τους ερυθρόλευκους με 91-71.

Από την Βαλένθια ξεχώρισαν οι Λαμπειρί και Κάλινιτς με 16 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Ο'Μπράιαντ και Κόλομ με 21 και 11 πόντους.

Περίοδοι: 27-15, 49-42, 68-57, 91-71