Μπάγερν-Ρεάλ Μαδρίτης 76-81: Ο Ταβάρες πήρε το όπλο του

Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε ένα σπουδαίο "διπλό" επί της Μπάγερν Μονάχου με 81-76 και ανέβασε την διαφορά στο 13-6, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 12-8.

Αν και η Μπάγερν Μονάχου προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο πρώτο λεπτό (4-0), η βασίλισσα είχε τον πρώτο λόγο στον αγώνα και με ένα επί μέρους σκορ 23-11, ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-15).

Αν και οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 16' στους δύο πόντους (27-25), η Ρεάλ Μαδρίτης διαχειρίστηκε καλύτερα το προβάδισμα και πέρασε μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-34).

Αν και δεν πέρασε μπροστά στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, η Μπάγερν Μονάχου έπαιξε στα ίσα την Ισπανική ομάδα και μείωσε την διαφορά στον ένα πόντου (51-50).

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στην τέταρτη περίοδο και κατάφεραν οι δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της κανονικής περιόδου (72-72). Η βασίλισσα χρειάστηκε την πεντάλεπτη περίοδο για να πάρει την νίκη και επικράτησε της Μπάγερν Μονάχου με 81-76.

Από την Μπάγερν Μονάχου ξεχώρισαν οι Ρέινολντς και Μπόλντγουιν με 18 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Ταβάρες και Ντεκ με 26 και 12 πόντους.

Περίοδοι: 15-23, 34-39, 50-51, 72-72 (τέλος της κανονικής περιόδου), 76-81 (τέλος της παράτασης)