Εφές-Χίμκι 99-60: Την συνέτριψε και πάτησε οχτάδα

Η Εφές διέσυρε την Χίμκι, νικώντας την με 99-60 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 11-9, με τους φιλοεξνούμενους να πέφτουν στο 2-18.

Η Εφές ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και είχε εφτά πόντους προβάδισμα στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-19). Η τουρκική ομάδα ανέβασε την διαφορά, με την Χίμκι να μειώνει στους δύο πόντους (34-32), αλλά να μην μπορεί να αντιδράσει συνολικά, αγού η Εφές είχε 16 πόντους διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου (52-36).

Οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να παίζουν πιο αποτελεσματικά στο δεύτερο μέρος και με ένα επί μέρους 23-10, ξέφυγαν με 29 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-46).

Η Χίμκι δεν είχε απαντήσεις στην τέταρτη περίοδο, με την Εφές να κάνει ένα ακόμη επί μέρους 24-14 και να νικάει την Ρωσική ομάδα με 39 πόντους διαφορά (99-60).

Από την Εφές ξεχώρισαν οι Σανλί και Λάρκιν με 19 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Χίμκι διακρίθηκαν οι Μίκι και Σβεντ με 14 και 13 πόντους

Περίοδοι: 26-19, 52-36, 75-46, 99-60