Βιλερμπάν-Εφές 80-102: «Άλωσε» το Αστρομπάλ με κορυφαίο τον Μίτσιτς

Η Εφές πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Βιλερμπάν, νικώντας την Γαλλική ομάδα με 102-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 9-9, με τους γηπεδούχους να πέφτουν στο 5-12.

Η Εφές ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και ήταν μπροστά με 14 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-15). Η τουρκική ομάδα ανέβασε την διαφορά, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να την μειώσουν και για αυτό η Εφές πήρε προβάδισμα είκοσι πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (54-34).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, η Βιλερμπάν άρχισε να μειώνει και πήγε την διαφορά στους 15 πόντους (62-47), αλλά η Εφές διατήρησε το σκορ και ήταν με 23 πόντους μπροστά στο τέλος της τρίτης περιόδου (82-59). Η Γαλλική ομάδα δεν βρήκε απαντήσεις για να ανατρέψει την κατάσταση, με αποτέλεσμα η Εφές να νικήσει την Βιλερμπάν εκτός έδρας με 102-80.

Από την Βιλερμπάν ξεχώρισε ο Κόουλ με 22 πόντους, με τους Χάουαρντ, Καχουντί και Φρίμαν να σκοράρουν από 11 πόντους, ενώ από την Εφές διακρίθηκε ο Μίτσιτς με 23 πόντους, ενώ οι Σίνγκλετον και Λάρκιν έβαλαν από 16 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 15-29, 34-54, 59-82, 80-102