ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Εφές 100-65: Έκανε επίδειξη δύναμης και παραμένει πρώτη

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας υπό τις οδηγίες του κόουτς Δημήτρη Ιτούδη έκανε το καθήκον της και νίκησε την Εφές με 100-65, ανεβάζοντας το ρεκόρ της στο 11-3, με τους φιλοξενούμενους να πέφτουν στο 7-8.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας μπήκε δυνατά στα πρώτα λεπτά και ήταν είχε εφτά πόντους προβάδισμα στο τέλος της πρώτης περίοδου (20-13).  Οι γηπεδούχοι παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφεραν να έχουν διαφορά 13 πόντων στο τέλος του ημιχρόνου (47-34).

Η Ρωσική ομάδα με ένα επί μέρους σκορ 27-15, ξέφυγε και είχε 25 πόντους διαφορά στο τέλος της τρίτης περιόδου. Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με την ΤΣΣΚΑ να κάνει ακόμη ένα επί μέρους σκορ (26-16) και να νικάει την Εφές με 35 πόντους (100-65).

Από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας ξεχώρισαν οι Κλάιμπερν και Χίλιαρντ με 22 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Εφές διακρίθηκαν οι Μίτσιτς και Ντάντσον με 14 και 13 πόντους.

Περίοδοι: 20-13, 47-34, 74-49, 100-65