Tενερίφη - Μπέικεν Μπίαρς 98-73: Με κορυφαίο τον Σερμαντίνι!

Η Τενερίφη ξεκίνησε με το... δεξί τις υποχρεώσεις της στο Basketball Champions League, παίρνοντας τη νίκη με 98-73 επί της Μπέικεν Μπίαρς. Σπουδαία εμφάνιση ο Σερμαντίνι με 26 πόντους.

Η Μπέικεν Μπίαρς πάλεψε για ένα δεκάλεπτο, ωστόσο στη συνέχει η Τενερίφη ανέβασε «στροφές» και μετέτρεψε την αναμέτρηση σε παράσταση για έναν ρόλο.

Οι γηπεδούχοι, ξέφυγαν στην δεύτερη περίοδο με 13 πόντους (48-35, 20'), ενώ στη συνέχεια έφτασαν μέχρι και τους 26 πόντους διαφορά από τους αντιπάλους τους (76-50, 30'), για να φτάσουν με άνεση στη νίκη με 98-73.

Από τους νικητές ξεχώρισε ο Σερμαντίνι με 26 πόντους από 10/13 δίποντα, και 6/6 βολές, ενώ από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Πίτερσον σημείωσε 24 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-25, 48-35, 76-50, 98-73.