Άλμπα-Μπάγερν 72-90: Έκαναν σεφτέ με ευρεία νίκη οι Βαυαροί

Μετά την εντός έδρας ήττα από την Αρμάνι στην παράταση, η Μπάγερν Μονάχου πήρε την πρώτη της νίκη κόντρα στην Άλμπα Βερολίνου με 90-72, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της EuroLeague.

Αν και οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα με 27-21 στο τέλος της πρώτης περιόδοι, οι Βαυαροί με ένα επί μέρους 31-9 στο δεύτερο δεκάλεπτο, πέρασαν μπροστά με 16 πόντους (52-36) στο ημίχρονο.

Η Μπάγερν Μονάχου διατήρησε την διαφορά και παίζοντας αποτελεσματικό μπάσκετ στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να "αποδράσει" από την Mercedes-Benz Arens με 90-72.

Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Έρικσον και Γκρέιτζερ με 15 και 10 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκε ο Βάιλερ Μπαμπ με 15 πόντους, με τους Λούσιτς και Μπόλντγουιν να προσθέτουν από 14 πόντους έκαστος.

Περίοδοι:  27-21, 36-52, 54-71, 72-90