Φενέρμπαχτσε-Αρμάνι Μ.81-76: Στο τελικό του IBT Crete οι Τούρκοι

H Φενέρμπαχτσε νίκησε στις λεπτομέρειες την Αρμάνι Μιλάνο με σκορ 81-76 και προκρίθηκε στον τελικό του Crete International Basketball Tournament.

Iσσοροπημένο ήταν το παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων στο πρώτο μέρος , με καμία ομάδα να μην μπορεί να ξεφύγει της άλλης και την Φενέρμπαχτσε να προηγείται 43-42 στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, οι δυο ομάδες πήγαιναν κοντά κοντά στο σκορ , όμως στο τέλος οι Τούρκοι με ψυχραιμία στις κρίσιμες επιθέσεις ,κατάφερε και πανηγύρισε την νίκη με σκορ 81-76.

Πολύ καλό ματς για την ομάδα του Σάρας έκανε ο Μπάλντγουιν που σημείωσε 14 πόντους και ακολούθησε ο Χέιζ-Ντέιβις με 12, ενώ ο Γουίλμπεκιν σταμάτησε στους 10. Από πλευράς Αρμάνι πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Ντιμιτρίγιεβιτς με 14 πόντους και ακολούθησε ο Μπολμάρο με 13.

Τα δεκάλεπτα:20-18, 43-42, 60-62, 81-76