Ρεάλ Μ. - Παρτιζάν 91-75: Άλλη μια παράσταση στο WiZink Center

Η Ρεάλ έστησε ακόμη ένα πάρτι στην Μαδρίτη και επικράτησε της Παρτιζάν με 91-75.

Οι γηπεδούχοι πήραν γρήγορα διψήφια διαφορά με καλάθι του Ταβάρες (24-14) με την πρώτη περίοδο να λήγει 26-19 με καλάθι του Πάντερ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο προηγήθηκαν με 16 (40-24) με καλάθι του Χεζόνια και έκλεισε το ημίχρονο το +12 (48-36).

Στο δεύτερο ημίχρονο ένα σερί 12-0 της Ρεάλ εκτόξευσε την διαφορά στους 25 (69-44) και κάπου εκεί έσβησε και το παιχνίδι. Το τελικό 91-75 μάλλον κολακεύει τους Σέρβους που ροκάνισαν την διαφορά στο τέλος, εκεί που τα πάντα είχαν κριθεί.

Για τους Καστιγιάνους ο Μούσα είχε 23 πόντους και ο Πουαριέ 14. Για τους φιλοξενούμενους ο Καμπόκλο πέτυχε 18 πόντους, ενώ ο Βούσκεβιτς είχε 12.

Τα δεκάλεπτα:26-19,48-36,76-51,91-75