Ρεάλ-Ζαλγκίρις 93-79: Με άνεση οι μερένγχες παραμένουν αήττητοι

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε εντός έδρας την Ζαλγκίρις με 93-69 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 3-0, ενώ οι "πράσινοι" έπεσαν στο 2-1.

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με την Ρεάλ Μαδρίτης να είναι μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-19). Υψηλά κινήθηκε το σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο (28-24), με τους μερένγχες να κρατούν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-43).

Οι μπλάνκος κράτησαν την απόσταση τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-62), Η Ρεάλ Μαδρίτης είχε τον πρώτο λόγο στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Ζαλγκίρις Κάουνας με 93-79.

Από την Ρεάλ Μαδρίτης διακρίθηκαν οι Ντεκ και Καμπάτσο με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Ζαλγκίρις Κάουνας ξεχώρισε ο Σμιτς με δώδεκα πόντους, ενώ οι Μάνεκ και Μήτρου Λονγκ έβαλαν από έντεκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 25-19, 53-43, 72-62, 93-79