Βαλένθια-Φενέρμπαχτσε 77-74: Αήττητες παραμένουν οι νυχτερίδες παρά την 17αρα του Ντόρσεϊ

Η Βαλένθια νίκησε εντός έδρας την Φενε΄ρμπαχτσε με 77-74 και έκανε το 2-2, ενώ η τουρκική ομάδα έπεσε στο 1-1.

Η Βαλένθια ήταν σαρωτική στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με 13 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-9). Αν και η ισπανική ομάδα πήρε προβάδισμα με 15 πόντους στο 15' λεπτό (36-21), η Φενέρμπαχτσε ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο, με ένα συνολικό επί μέρους σκορ 24-17. Οι "νυχτερίδες" βρήκαν λύσεις και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (39-33).

Αν και η ομάδα του κόουτς Ιτούδη ισοφάρισε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου (45-45), η ομάδα του κόουτς Μουμπρού είχε απαντήσεις στα επόμενα λεπτά και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (58-53). Παρότι η τουρκική ομάδα πήρε προβάδισμα σε δύο περιπτώσεις, η Βαλένθια είχε τις απαντήσεις στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εντός έδρας την Φενέρμπαχτσε με 77-74.

Από την Βαλένθια ξεχώρισαν οι Ντέιβις και Τζόουνς με 18 και έντεκα πόντους.  Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Ντόρσει και Γουίλμπεκιν με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα, με τον Παπαγιάννη να έχει οχτώ πόντους.

Δεκάλεπτα: 22-9,  39-33, 58-53, 77-74