Ερ. Αστέρας-Άλμπα Βερολίνου 74-56: Νίκη για την σερβική ομάδα στο ντεμπούτο του Τεόντοσιτς

Ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε την Άλμπα Βερολίνου με 74-56 στο πλαίσιο του ημιτελικού  του φιλικού τουρνουά MagentaSport Cup.

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τον Ερυθρό Αστέρα να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (1817). Οι ερυθρόλευκοι είχαν τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-36).

Η σερβική ομάδα ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου(56-46). Ο Ερυθρός Αστέρας ήταν σαρωτικός στην τέταρτη περίοδο και νίκησε την Άλμπα Βερολίνου ε 74-56.

Από τον Ερυθρό Αστέρα διακρίθηκαν οι Μίτροβιτς και Χάνγκα με 16 και δέκα πόντους αντίστοιχα, με τους Νέντοβιτς και Γκιεντράιτις να σκοράρουν από οχτώ πόντους έκασρος. Ο Μίλος Τεόντοσιτς στο ντεμπούτο του με τους ερυθρόλευκους είχε 4 πόντους, 2 ριμπάουντ και 7 ασίστ. Από την Άλμπα Βερολίνου ξεχώρισαν οι Σνέιντερ και Μπράουν με 11 και 8 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 17-18, 36-40, 46-56, 56-74.