Καρδίτσα-Παναθηναϊκός 89-83: Οι Θεσσαλοί επικράτησαν των πρασίνων σε φιλικό αγώνα

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 89-83 από την Καρδίτσα σε φιλική αναμέτρηση στην Θεσσαλική πόλη.

Μετά τα φιλικά με Σάσαρι και Βαρέζε, ο Παναθηναϊκός αντιμετώπισε την Καρδίτσα σε φιλικό αγώνα και ηττήθηκε με 89-83.

Η Θεσσαλική ομάδα είχε τον πρώτο λόγο στο προβάδισμα στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκε με +6 στο τέλος του ημιχρόνου (44-38).

Παρά την πίεση του Παναθηναικού, η Καρδίτσα διατήρησε την διαφορά της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε τους "πρασίνους" σε φιλική αναμέτρηση με 89-83.

Από την Καρδίτσα διακρίθηκαν οι Μπέχαϊμ και Μπέιτμον με 22 και 20 πόντους αντίστοιχα. Από τον Παναθηναικό ξεχώρισαν οι Αρτούρας Γκουντάιτις και Ντέρικ Γουίλιαμς με 14 πόντους έκαστος.

Τα δεκάλεπτα: 22-17, 44-38, 68-63, 89-83.

Καρδίτσα (Αγγέλου): Μπέχαϊμ 22 (3), Πριτζέτ 12, Μπέιτμον 20 (2), Αθηναίου 6 (2), Καρράς, Καλαϊτζάκης, Χάντερ 9 (2), Ντελόριερ 11, Τσούκας, Αλεξιάδης, Κόττας, Γκάμπροβσεκ 9

Παναθηναϊκός (Ράντονιτς): Π. Καλαϊτζάκης 6, Ουόλτερς 13, Λι 9 (1), Μποχωρίδης 12 (3), Ουίλιαμς 14 (2), Σαρικόπουλος 4, Άντριους 4, Γ. Καλαϊτζάκης, Σαμοντούροφ, Χουγκάζ 3, Μαντζούκας 4, Γκουντάιτις 14