Άρης – Κολοσσός 84-67: Το… καθάρισε στο β’ μέρος

Κίτρινο… βάφτηκε το πρώτο από τα δύο φιλικά παιχνίδια ανάμεσα στον Άρη και τον Κολοσσό, με την ομάδα της Θεσσαλονίκης να επικρατεί με άνεση, όπως δείχνει το τελικό 84-67.

Το ενδιαφέρον της αναμέτρησης κράτησε για ένα ημίχρονο, όσο μπόρεσε ο Κολοσσός να παραμείνει κοντά στο σκορ (42-37). Στο β’ μέρος, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους, μπήκαν στην τελευταία περίοδο με προβάδισμα 14 πόντων (67-53), το οποίο και συντήρησαν μέχρι το φινάλε.

Νότε με 18 πόντους, Χάγκινς με 15 και Τολιόπουλος με 14, ήταν οι πρώτοι σκόρερ του Άρη, ενώ για τον Κολοσσό, ο Χρυσικόπουλος είχε 14 πόντους, ο Σταρκς 12 και ο Κατσίβελης 11.

Τα δεκάλεπτα: 24-20, 42-37, 67-53, 84-67

ΑΡΗΣ: Χόρκλερ 9 (1), Γκούντγουιν 6, Σανόγκο 5 (1), Τολιόπουλος 14 (3), Σχίζας 1, Καββαδάς 7, Φίλλιος 3 (1), Νότε 18 (2), Σιδηροηλίας, Σιδέρης, Νετζήπογλου 6, Χάγκινς 15 (1).

ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ: Σταρκς 12 (1),Χρυσικόπουλος 14 (2), Νζεγκέ 5, Όσμπορν 5, Μπαρτσέλο 4, Κατσίβελης 11 (2), Γιαννόπουλος 10 (2), Στεφάνοβιτς 6 (2).