Λαύριο-Απόλλων Πατρών 82-66: Με υπογραφή Κακλαμανάκη

Το Λαύριο υπερασπίστηκε την έδρα του επικρατώντας του Απόλλωνα Πάτρας με 82-66 και ανέβασε το ρεκόρ του στο 3-1, ενώ οι ασπρόμαυροι έπεσαν στο 2-2.

Oι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τον Λαύριο να έχει τον πρώτο λόγο και να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-18). Αν και ο Απόλλων Πάτρας ήταν ανταγωνιστικός και κράτησε χαμηλά την διαφορά, το Λαύριο διατήτηρησε το προβάδισμα του και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-36).

Αν και το Λαύριο προηγήθηκε ακόμη και με 18 πόντους (56-38, 25'), οι φιλοξενούμενοι με 14 σερί πόντους μείωσαν την διαφορά, αλλά οι μεταλλωρύχοι προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-52).

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 42-36, 66-52, 82-66

On Fire: Ο Κακλαμανάκης με 16 πόντους

Η μεγαλύτερη διαφορά: Το 56-38 (οι 16 πόντοι για το Λαύριο στο 25' λεπτό

Ξεχώρισαν: Από το Λαύριο διακρίθηκαν οι Κακλαμανάκης και Κάρτερ με 16 και 13 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τον Απόλλωνα Πάτρας ξεχώρισαν οι Κόλεμαν και Τσαλμπούρη με 15 πόντους έκαστος.

Διαιτητές: Πιτσίλκας, Ζαχάρης, Αγραφιώτης