Περιστέρι-Τρίτων 90-77: Ο ΜακΚρι με «25αρα» υπέγραψε την φιλική νίκη

Το Περιστέρι νίκησε τον Τρίτωνα με 90-77 σε φιλική αναμέτρηση.

Ο Τρίτωνας ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-17). Το Περιστέρι με ένα επί μέρους σκορ 25-12 στο δεύτερο δεκάλεπτο προηγήθηκα με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-39).

Αν και ο Τρίτωνας συνέχισε να πιέζει στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, το Περιστέρι φόρτσαρε και κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα του και να νικήσει με 90-77.

Τα δεκάλεπτα: 17-27, 42-39, 65-55, 90-77

Περιστέρι (Μανωλόπουλος): Πέτεγουεϊ 10 (2 τριπ.), Μίλερ 11 (3 τριπ.), Κατσίβελης 10 (2 τριπ.), Χρυσικόπουλος 3 (1 τριπ.), Μπράουν 9, ΜακΚρί 25 (4 τριπ.), Χάγκινς 10 (1 τριπ.), Μωραΐτης 8 (2 τριπ.), Μορέιρα 2, Τόλα 2, Μανιάς

Τρίτων (Μιχελάκος): Μελισσαράτος 21, Δημάκος 7, Μάντζαρης 3 (1 τριπ.), Τσόχλας 24 (6 τριπ.), Γκίκας, Δρίτσας 2, Αντωνάκης 8 (2 τριπ.), Καραμαλέγκος 5 (1 τριπ.), Παπαδημητρίου, Θεοδώρου 7 (1 τριπ.), Σαρλής, Γεωργάκης