ΠΑΟΚ-Τσερνομόρετς 81-77: Διπρόσωπος

Ο ΠΑΟΚ νίκησε της Τσερνομόρετς με 81-77 σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών στο PAOK Sports Arena, με τους ασπρόμαυρους να είναι αρκετά καλοί στο πρώτο μέρος, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε η αποδοσή τους και το ματς έγινε ντέμπι, αλλά βρήκα τις λύσεις για να πάρουν την νίκη.

Ο ΠΑΟΚ πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με δώδεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-18). Παρά την πίεση της Τσερνομόρετς στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-38).

Αν και η Τσερνομόρετς συνέχισε να πιέζει στο δεύτερο μέρος και προσπέρασε ακόμη και με τέσσερις πόντους διαφορά (74-70), ο ΠΑΟΚ βρήκε απαντήσεις με Τολιόπουλου και Ντι Λέο και νίκησε στην φιλική αναμέτρηση την Βουλγαρική ομάδα εντός έδρας με 81-77.

Διαιτητές: Φούφης, Λουλουδιάδης, Τσιρτσίμαλης

Δεκάλεπτα: 30-18, 50-38, 62-55, 81-77

ΠΑΟΚ mateco: Χριστοδούλου 2, Love 9 (2), Griffin 6, Καμπερίδης Μ., Καμαριανός, DiLeo 12 (2), Καμπερίδης Γ. 12 (4), Carter 8 (1), Jones 7, Τολιόπουλος 9 (3), Γιάνκοβιτς 4, Ogbeide 12.

CHERNOMORETS: Harris, Marinchevski, Lewis 14, Hadzhirusev 9 (1), Chιtadze, Trocha 15, Tonev 2, Koev 3 (1), Zhelev 12 (3), Boyanov 15 (1), Belger 7 (1).