Προμηθέας-Λαύριο 86-77: Νίκη για τους Πατρινούς στο φιλικό πρόβα τζενεράλε του Σούπερ Καπ

Ο Προμηθέας νίκησε το Λαύριο εντός έδρας σε φιλική αναμέτρηση με 86-77, σε ένα αγώνα που ήταν  πρόβα τζενεράλε για τις δύο ομάδες, αφού στις 25-26 Σεπτεμβρίου θα συμμετάσχουν στο Ελληνικό Σούπερ Καπ.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στα πρώτα λεπτά, με τον Προμηθέα να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (34-33).

Το Λαύριο πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (56-52). Ο Προμηθέας με ένα επί μέρους σκορ 34-21, κατάφερε να νικήσει την ομάδα της Νότιας Αττικής με 86-77 στην φιλική αναμέτρηση.

Από τον Προμηθέα ξεχώρισαν οι  Γκάντι και Μάιλς με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από το Λαύριο διακρίθηκαν οι Κάρτερ-Λιούις και Βασίλης Μουράτος με 16 και έντεκα πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 34-33, 52-56, 86-77