Ζενίτ-Τσμόκι Μινσκ 104-73: Κράτησε το απόλυτο η ομάδα του Πασκουάλ

Η Ζενίτ ήταν ανώτερη στο παιχνίδι με την Τσμόκι Μινσκ και νίκησε εύκολα την ομάδα από την Λευκορωσία με 104-73, κάνοντας το 4/4 στην VTB League της φετινής σεζόν και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Ζενίτ υπό τις οδηγίες του Τσάβι Πασκουάλ είχε ένα μικρό προβάδισμα στην πρώτη περίοδο (24-23), αλλά με ένα επί μέρους 32-15 στην δεύτερη περίοδο, ήταν μπροστά με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (56-38).

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με την Ζενίτ να ανεβάζει συνεχώς την διαφορά και να νικάει την Τσμόκι Μινσκ με 104-73, κάνοντας το 4 στα 4 στην φετινή σεζόν της VTB League.

Από την Ζενίτ ξεχώρισε ο Χόλινς με 17 πόντους, ενώ από 14 πόντους σκόραραν οι Γκουντάιτις και Πάνγκος έκαστος, ενώ από την Τσμόκι Μινσκ διακρίθηκε ο Κλάιμπερν με 18 πόντους.

Περίοδοι: 24-23, 56-38, 79-55, 104-73