Ασταμάτητες οι Έισις με double double της Γουίλσον (vid)

Οι Λας Βέγκας Έισις επικράτησαν εκτός έδρας των Ντάλας Γουίνγκς με 95-79, με αποτέλεσμα να ανέβουν στο 15-6 και την δεύτερη θέση, ενώ οι γηπεδούχες έπεσαν στο 9-12 και την πέμπτη θέση.

Οι Γουίνγκς ξεκίνησαν πολύ καλά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφεραν να είναι μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-15). Οι Έισις πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 33-22, κατάφεραν να προηγηθούν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-42).

Ίδιο σκηνικό και στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, αφού η ομάδα από το Λας Βέγκας ξέφυγε με ένα επί μέρους σκορ 28-17 και κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα 17 πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (76-59). Αν και η ομάδα από το Ντάλας προσπάθησε να μειώσει την διαφορά στην τέταρτη περίοδο, οι Γουίνγκς διαχειρίστηκαν την κατάσταση με αποτελεσματικότητα και νίκησαν εκτός έδρας με 95-79.

Από τις Έισις ξεχώρισαν οι Γουίλσον (13ρ.) και Χάμπι (12ρ.) με 22 πόντους έκαστος, ενώ από τις Γουίνγκς διακρίθηκαν οι Τζέφερσον και Γκρέι με 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-15, 42-48, 59-76, 79-95