Φίλιππος Βέροιας - Ψυχικό 61-75: Διπλό και 3η νίκη για το Ψυχικό

Το Ψυχικό πήρε την νίκη και ανέβηκε στο 3-2 ενώ ο Φίλιππος Βέροιας υποχώρησε στο 0-4.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν νωθρά το παιχνίδι όπως δείχνει και το 4-4 (4'). Από εκείνη την στιγμή και μετά ο ρυθμός ανέβηκε λίγο με τον Φίλλιπο Βέροιας να παίρνει διαφορά 3 πόντους (18-15,10).  Η δεύτερη περίοδος άνηκε καθαρά στο Ψυχικό όπου με ένα επιμέρους σκορ 6-15 κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ και να τελειώσει το ημίχρονο στο +6 ( 24-30,20') Ίδια ήταν η κατάστασταση και μετά την ανάπαυλα με το Ψυχικό να ελέγχει την κατάσταση και να πηγαίνει στο τελευταίο μέρος στο +8 (40-48,30').  Ο Φίλιππος Βέροιας προσπάθησε να αντιδράσει στο τέλος όμως το Ψυχικό κράτησε την ψυχραιμία του και έφτασε στην νίκη με 75-61.

Για τους νικητές κορυφαίος ήταν ο Κυρίτσης με 29 πόντους και ο Μιλεντίγιεβιτς-Αλιφιέρης με 17 πόντους.

14) Φίλιππος Βέροιας            4

*Από τους επτά αγώνες που δόθηκαν το ανώτερο για κάθε ομάδα μέχρι στιγμής, Απόλλων Πάτρας, Ελευθερούπολη, Δάφνη Δαφνίου και ΕΚ Καβάλας έχουν έναν αγώνα λιγότερο, Ολυμιακός, Πανερυθραϊκός, Τρίτων, Αμύντας, Ψυχικό και Οίακας Ναυπλίου δύο, Μαρούσι και Φίλιππος Βέροιας τρεις.