Α2: Πήρε το διπλό και έπιασε κορυφή το Παγκράτι

Το Παγκράτι επικράτησε εκτός έδρας της Καβάλας με 74-71 και ανέβηκε στην πρώτη θέση της Α2 με 11 πόντους, ενώ η ομάδα από την Ανατολική Μακεδονία βρίσκεται στην ένατη θέση με έξι βαθμούς.

Παρότι η Καβάλα προηγήθηκε με πέντε πόντους στο πρώτο λεπτό (5-0), οι φιλοξενούμενοι με 14 πόντους σέρι, πέρασαν μπροστά με εννιά πόντους στο 7' (14-5). Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα δύο λεπτά αργότερα (14-14, 9'), αλλά το Παγκράτι ήταν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (16-15).

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την διαφορά τους και προηγήθηκαν με έντεκα πόντους στο 16' (32-21), με την Καβάλα βέβαια να μειώνει στους έξι πόντους τρία λεπτά αργότερα (36-30). Το Παγκράτι διαχειρίστηκε αποτελεσματικά την κατάσταση και είχε προβάδισμα με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (40-32).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν πιο απειλητικοί και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους (54-42, 24'). Η Καβάλα όμως βρήκε λύσεις με ένα επί μέρους σκορ 12-2, με το Παγκράτι να προηγείται με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (56-54).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, το Παγκράτι ανέβασε την διαφορά στους οχτώ πόντους (62-54, 33'), με την Καβάλα τρία λεπτά αργότερα να μειώνει στον ένα πόντο (62-61, 35').  Οι φιλοξενούμενοι ξανανοίξαν την διαφορά στους εννιά πόντους (70-61, 36'), με τους γηπεδουχούς να μαζεύουν το σκορ, αλλά το Παγκράτι να νικάει εκτός έδρας με 74-71.

Από το Παγκράτι ξεχώρισαν οι Δόξας και Κουφόπουλος με 21 και 12 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Καβάλα διακρίθηκαν οι Καρακεχαγιάς και Αμπατζάς με 19 και 16 πόντους.

Περίοδοι: 15-16, 32-40, 54-56, 71-74