ΑΟ Ψυχικό: Αντριάνο Τοπάλι: «Ο Αμύντας θα είναι για πάντα στην καρδιά μου για όλα αυτά που μου  προσέφερε 11 χρόνια»

Το Ψυχικό πανηγύρισε σπουδαία νίκη απέναντι στον Αμύντα για την έναρξη του δευτέρου γύρου της Elite League με 72-64. Ο Αντριάνο Τοπάλι μίλησε στον σπουδαστή του CMP SPORTS, Άγγελο Μοίρο, για το θετικό αποτέλεσμα, τις νέες προσθήκες και την αγάπη του προς τον Αμύντα.

Για την 1η αγωνιστική του 2ου γύρου της Elite League, ο ΑΟ Ψυχικό σημείωσε μια πολύ σημαντική νίκη με  72-64 στο κλειστό του Ψυχικού απέναντι στον ΑΟ Αμύντα.

Ο παλιός γνώριμος για 11 χρόνια της ομάδας του Υμηττού, Αντριάνο Τοπάλι, σε συνέντευξη μετά το τέλος του αγώνα μίλησε για την μεγάλη νίκη απέναντι στην πρώην ομάδα του: "Συγχαρητήρια και στις δυο ομάδες ήταν ένα πολύ ωραίο παιχνίδι. Παρόλο που πήραμε μια μεγάλη διαφορά ο Αμύντας κατάφερε να γυρίσει την αναμέτρηση. Στο τέλος όμως, βγήκαμε νικητές παίρνοντας και την διαφορά του πρώτου αγώνα. Το θετικό είναι ότι ξεκινάει ο δεύτερος γύρος με νίκη στην έδρα μας και αν συνεχίσουμε να δουλεύουμε τόσο σκληρά όπως την περίοδο των Χριστουγέννων, πιστεύω ότι θα πετύχουμε τον στόχο μας που είναι η παραμονή στο πρωτάθλημα"

Το Ψυχικό παρουσιάστηκε μεταμορφωμένο με τις καινούργιες προσθήκες, του MVP Γιώργου Διαμαντάκου και του Σωτήρη Οικονομόπουλου, με τον 30χρονο γκαρντ να εξηγεί για το πόσο χρήσιμες είναι αυτές οι μεταγραφές : "Αρχικά για τον πρωταγωνιστή της
σημερινής αναμέτρησης, Διαμαντάκο, να επισημάνω ότι είναι ένας πολύ καλός και χρήσιμος παίκτης. Με την παρουσία του θα βοηθήσει τόσο στο σκοράρισμα αλλά και στα ριμπάουντ που μας έλειψαν τόσο καιρό. Η προσθήκη των δυο Ελλήνων θα δώσουν βάθος και ενέργεια στην
ομάδα γιατί με την φυγή του Μιχαλούτσου, του Μάντζαρη, του Καμπερίδη και του Κοντούδη είχαμε μείνει λίγοι".

Τέλος, για την πρώην ομάδα του, τον Αμύντα, ο Αντριάνο Τοπάλι επισήμανε την ξεχωριστή θέση που έχει στην καρδία λέγοντας ότι: "Τα συναισθήματα που παίζω εναντίον τους είναι ανάμεικτα και να ξέρετε ότι μόνο για 40 λεπτά μπορώ να είμαι αντίπαλος με αυτούς τους τύπους ,
αυτούς τους πρώην συμπαίκτες και γενικά με αυτούς τους ανθρώπους του Αμύντα. Την αγαπάω παρά πολύ την ομάδα, είναι μέσα στην καρδιά μου. Ήμουν εκεί 11 χρόνια και μαζί τους ανδρώθηκα μπασκετικά. Τους έχω μεγάλη εκτίμηση και μαζί τους να ξέρουν ότι θα είμαστε μόνο για 40 λεπτά αντίπαλοι